Demokrasi Ödülünü Aldı

Demokrasi Ödülünü Aldı

   Eğitim Sen Antalya Şubesinin her yıl düzenlediği kompozisyon yarışması Muratpaşa Belediyesi Kültür Salonunda 10 Haziran 2023 tarihinde gerçekleştirilen ödül töreniyle sona erdi. Bu yılki teması “Demokrasi” olan kompozisyon yarışmasının ödül törenine Eğitim Sen Genel Merkezi adına MYK üyesi Sinan Muşlu, Muratpaşa Belediyesi adına Başkan Yardımcısı Zekiye Yetkin, Eğitim Sen Antalya Şubesinin yöneticileri ve üyeleri, öğrenciler, öğretmenler, okul müdürleri ve veliler katıldı. Sunuculuğunu Şube Sekreteri Güneş Adsız’ın üstlendiği yarışma töreni Eğitim Sen üyesi Duygu Başbağ ve Ferhat Başbağ’ın etkileyici ezgileriyle başladı.

Ödül töreninde Eğitim Sen Antalya Şubesi adına Şube Başkanı Nurettin Sönmez, Muratpaşa Belediyesi adına Belediye Başkan Yardımcısı Zekiye Yetkin, Eğitim Sen Genel Merkezi adına Genel Yükseköğretim ve Eğitim Sekreteri Sinan Muşlu yarışmayla ilgili duygu ve düşüncelerini paylaştı. Demokrasinin ülkemiz ve insanlık açısından öneminin vurgulandığı ödül töreninde özellikle Eğitim Sen’in emek ve demokrasi mücadelesi veren bir örgüt olarak aynı zamanda kültür ve sanat alanında gerçekleştirdiği etkinliklerle öğrencilerimizin düşünmesinin, üretmesinin, hayatı sorgulayan insanlar olmasının önünü açan bir toplumsal görevi de yerine getirdiği belirtildi. Demokratik ve bilimsel eğitimin önemine dikkat çekildi. Toplumun kültür, sanat, felsefe, edebiyat yoluyla aydınlanacağının altı çizilerek Eğitim Sen’in bundan sonraki yıllarda da bu tür etkinlikleri gerçekleştirmeyi sürdüreceği söylendi.

Ardından ödül törenine geçildi.

Yarışmada birinciliği kazanan Dr. İlhami Tankut Anadolu Lisesi öğrencisi Fatma Mina Çağırgan, ödülünü Eğitim Sen Genel Yükseköğretim ve Eğitim Sekreteri Sinan Muşlu’nun elinden aldı. Yarışmanın ikincisi ödülünü Eğitim Sen Şube Başkanı Nurettin Sönmez’den alan Atatürk Anadolu Lisesi öğrencisi Elif Ağu oldu. Yarışmanın üçüncüsü Yavuz Selim Anadolu Lisesi öğrencisi Sinem Urlu, ödülünü Belediye Başkan Yardımcısı Zekiye Yetkin’in elinden aldı.

Oba Nazmi Yılmaz Anadolu Lisesinden Necmiye Tuncer, Antalya Anadolu Lisesinden Tuana Şenyürek ve İlknur Yiğit, Erünal Sosyal Bilimler Lisesinden Feyza Nur Aluç ve Mert İsmail Aksoy mansiyona layık görüldü. Mansiyon alan öğrencilerin ödülleri, Eğitim Sen Antalya Şubesinin önceki dönem başkanlık görevini yerine getiren Kadir Öztürk, Seçici Kurul Üyesi Aydın Yüksek, Şair-Yazar Nusret Gürgöz, Şube Eğitim Sekreteri Ramazan Güler ve Şube Malî Sekreteri Hüseyin Kabaklı tarafından verildi.

Yarışmaya katılan diğer öğrencilere kitap setleri ve katılım belgelerinin öğretmenleri tarafından verildiği tören fotoğraf çekimiyle sona erdi.

Sendikamızdan Haberler