Umudu ve Mücadeleyi Büyütmek İçin 1 Mayıs’ta Alanlardayız!

Umudu ve Mücadeleyi Büyütmek İçin 1 Mayıs’ta Alanlardayız!

KESK-DİSK-TÜRK-İŞ,BRİLEŞİK KAMU İŞ, TMMOB,TTB)1 Mayıs Tertip komitesi tarafından  “Güvencesizliğe, İşsizliğe, Yoksulluğa, Gericiliğe Teslim Olmayacağız! Umudu ve Mücadeleyi Büyütmek İçin 1 Mayıs’ta Alanlardayız!” şiarıyla kutlanacak 1 Mayıs Birlik Mücadele ve Dayanışma Gününü’ne ilişkin yapılacak yürüyüş ve mitingin kamuoyuna duyurulması amacıyl 24 Nisan 2019 tarihinde attalos Heykeli önünde basın açıklaması yapıldı.Ardından halka bildiri dağıtıldı.

Memleketimize ve Geleceğimize Sahip Çıkmak İçin Haydi 1 Mayıs’a

İşçisi, işsizi, emekçisi, çiftçisi, emeklisi, esnafı, öğrencisi, kadını, genci, yaşlısı; aydını, sanatçısı, gazetecisiyle tüm Antalya halkı 1 Mayıs meydanlarında buluşuyoruz.

Küçük bir azınlık için değil, bir avuç patron için değil, halkın, emekçi çoğunluğun insanca yaşayacağı bir memleket özlemiyle 1 Mayıs meydanlarında buluşuyoruz.

Ekonomik krizin faturasını, işçiler, emekçiler, dar gelirli milyonlar, halk değil; krizin sorumluları ödesin diye haykırmak için 1 Mayıs meydanlarında buluşuyoruz.

Bizi; işsizliğe, yoksulluğa, köleliğe ve düşmanlığa mahkûm etmek isteyen düzene karşı, insanca, özgürce, kardeşçe yaşama irademizi göstermek için 1 Mayıs meydanlarında buluşuyoruz.

İşsizlik fonunun patronlara ve bankalara peşkeş çekilmesine, kıdem tazminatımıza göz konulmasına, emeklilik hakkımızın gasp edilmesine karşı, haklarımıza sahip çıkmak için 1 Mayıs meydanlarında buluşuyoruz.

1 Mayıs meydanlarında buluşuyoruz çünkü sokaklarda, meydanlarda, grevlerde ve hatta seçim sandıklarında bile hakkımızı savunmak, tepki göstermek “suç” olarak ilan edilmiştir. Biz böyle bir düzeni kabul etmiyoruz. Demokrasi için, seçme-seçilme, örgütlenme ve grev hakkımız için 1 Mayıs meydanlarındayız.

Çalışırken ölmemek, açlık ve yoksulluk sınırının altında ücretlere, taşeron köleliğine, güvencesizliğe mahkûm olmamak için 1 Mayıs meydanlarında buluşuyoruz.

Yıllardır bizim sırtımızdan elde ettikleri nimetleri halkıyla paylaşmayanlara, “hep bana” diyenlere, işimize, aşımıza, haklarımıza el uzatanlara karşı, zam-zulüm-işsizlik son bulsun diye 1 Mayıs meydanlarında buluşuyoruz.

Muhalifleri, akademisyenleri, gazetecileri, siyasetçileri hapishanelere dolduranlara karşı, kendi kurallarına bile uymayan bir rejime karşı hak-hukuk-adalet için 1 Mayıs meydanlarında buluşuyoruz.

Tek kişinin egemen olduğu, onun konuşup milyonların alkışlamak zorunda kaldığı bu düzene karşı, düşünmek, konuşmak, yazmak, çizmek, itiraz etmek özgür olsun diye 1 Mayıs meydanlarında buluşuyoruz.

ABD emperyalizminin ve işbirlikçilerinin bölgemizde ve tüm dünyada sürdürdüğü savaşlara karşı barışı savunmak için 1 Mayıs meydanlarında buluşuyoruz.

Cinsiyeti, kimliği, inancı sebebiyle insanların ikinci sınıf yurttaş edilmesine karşı, barış, kardeşlik içinde yaşayacağımız bir ülke ve dünya kurmak, eşit yurttaşlık hakkımız için 1 Mayıs meydanlarında buluşuyoruz.

Emeğimize, ekmeğimize, işimize, geleceğimize ve memleketimize sahip çıkmak için HAYDİ 1 MAYIS’A!

Biz aşağıda imzası bulunan sendika ve meslek örgütleri olarak halkımızı 1 Mayıs 2019 Çarşamba günü saat 14.00’te Aydın Kanza Parkında toplanmaya ve arkasından Cumhuriyet Meydanı’nda toplanmaya davet ediyoruz.

MEMLEKETİMİZE VE GELECEĞİMİZE SAHİP ÇIKMAK İÇİN HAYDİ 1 MAYIS’TA ALANLARA!

 YAŞASIN İŞÇİLERİN, EMEKÇİLERİN BİRLİĞİ!      YAŞASIN 1 MAYIS!

Sendikamızdan Haberler