2 Kasım’da İş Bırakıyoruz

2 Kasım’da İş Bırakıyoruz

 

Eğitim Sendikaları birlikte greve gidiyor, Antalya’da birlikte basın açıklaması gerçekleştireceğiz.

Öğretmenlik Meslek Yasasına karşı eğitim işkolunda örgütlü 13 sendika 26 Ekimde okullarda öğretmenler odasında bildiri okuma, 3 gün süre ile kokart takma ve 2 Kasım’da iş bırakma eylemlerinde merkezi olarak uzlaşmaya varmışlardı. Bu karar doğrultusunda Antalya’da  Eğitim Sen, Eğitim İş, Teç Sen ve Anadolu Eğitim Sen olarak yaptığımız toplantıda ortak kararlar aldık.

Bu kararlar

  1. Dört sendika (yeni katılımlara açık olacak şekilde) 26 Ekimde öğretmenler odasında okunacak bildiri ve 3 gün süre ile takılacak kokart eylemlerini işyerlerinde birlikte planlayarak, birlikte örgütleyecekler.
  2. 2 Kasım Çarşamba günü Antalya’da örgütlü olan 13 sendikanın üyeleri iş bırakma eylemini gerçekleştirecekler.
  3. 2 Kasım Çarşamba günü Eğitim Sen, Eğitim İş ve Teç Sen üyeleri olarak Aydın Kanza Parkında toplanacak ve buradan İl Milli Eğitim Müdürlüğü önüne yürüyerek ortak basın açıklamasını gerçekleştireceğiz.

Taleplerimiz çok açıktır.

Öğretmenleri itibarsızlaştıran, ayrıştıran, dayanışma yerine rekabeti dayatan, öğretmenler arasında ücret farklılıklarına yol açan, bütün eğitim çalışanlarını kapsamayan Öğretmenlik Meslek Yasası ve yapılacak sınav iptal edilmelidir. Eğitim çalışanlarının talepleri ve önerileri dikkate alınarak demokratik bir yasa yapılmalıdır. Eğitim emekçilerine yoksulluk sınırının üzerinde bir ücret ödenmelidir.

Antalya halkını ve demokratik kamuoyunu yapacağımız eyleme destek vermeye çağırıyoruz.  Bilinmelidir ki biz çocuklarımıza onurlu bir gelecek bırakma mücadelesi yürütüyoruz. Bu nedenle velilerimizin de bizimle birlikte olduğunun bilincindeyiz.

 

Eğitim İş Antalya Şubesi                                                    Eğitim Sen Antalya Şubesi

Teç Sen Antalya İl Temsilciliği                              Anadolu Eğitim Sen Antalya İl Temsilciliği

 

26 Kasım İşyerlerimizde kokart takıyoruz

ortak bildiri okuyoruz

Sendikamızdan Haberler