Eğitim Sekreterliği (Mart-Haziran 2011 ) çalışma Raporu

 
1- Tiyatro Topluluğumuz 22.03.2011 tarihinde Belediye Kültür Salonu'nda Özgürlük   Oyunu Antalya’da ve 2 Nisan 2011 tarihinde Alanya,3 Nisan 2011 tarihinde Manavgat'ta üyelerimiz ve halkımızla buluştu.
2- Sendika Eğitim Uzmanı Erkan AYDOĞANOĞLU'nun katılımıyla  26.03.2011 tarihinde Cam Piramit Düden Salonu'nda işyeri temsilcilerine yönelik eğitim çalışması yapıldı. Çalışmada Torba Yasanın ne getireceği ve işyeri örgütlenmesi, işyeri temsilcilerinin görevleri, sendikal örgütlülüğün bugün kü durumu  gibi konular üzerinde duruldu. Çalışma 6 saat sürdü
3- 9 Nisan 2011 tarihinde EĞİTİM SEN’de  Şair Yazar Şehmuz AY’ın katılımıyla  “Edebiyat ve Sanat” konulu söyleşi yapıldı. “Mahsusu Mahal” dergisinin Antalya Temsilcisi olan Şair Yazar Şehmuz AY “ yaşam cezası “ adlı şiir kitabından bir şiir okuyarak söyleşiye başladı. Şair edebiyat ve sanatın bu günkü durumunu değerlendirmesini yaptıktan sonra katılımcılardan da bu konuda ki düşüncelerini alarak söyleşiye katkı sunmaları sağladı. Program sonunda bu faaliyetin müzik etkinliği ile birleştirerek söyleşiler daha da yaygınlaştırılıp düzenli olarak her ay yapıldı.
4-Doğayı ve yaşamı korumak için yürüyoruz" şiarıyla ilk  doğa yürüyüşümüzü 10.04.2011 tarihinde gerçekleştirdik. GÖKDERE Köyüne gerçekleştirdiğimiz yürüyüşe 27 kişi katıldı. Sabah 10.00'da başlayan yürüyüş, saat 16.30 sona erdi. İlk defa yapılan bu etkinlik üyeler üzerinde olumlu bir etki bıraktı. Bir saatlik yemek arasında çevre üzerine sohbet yapılarak türküler söylendi. Üyeler arasında kaynaşmayı sağlayan bu etkinliğe benzer yürüyüşlerin düzenli olarak yapılması katılımcılar tarafından talep edildi.
5- Köy Enstitülerinin kuruluş yıldönümü için sendikamız ve ANSAN işbirliğiyle panel yapıldı. Yazar Hasan Kıyafet, Şair Mevlüt Koca ve Eğitimci Feyzi CEYLAN panelist olarak katıldı. 17.04.2011 Pazar günü ANSAN’da Köy Enstitüleri konulu slayt gösteriminin ardından başlayan panele çok sayıda dinleyici katıldı. Panelden önce ANSAN’da  sendikamız tarafından açılan “Köy Enstitüleri Fotoğrafları Sergisi” de  yoğun ilgi gördü.    
6- Eğitim Sen Akdeniz Üniversitesi Temsilciliği ve Akdeniz Üniversitesi Öğretim Üyeleri Derneği geçtiğimiz (14.04.2011) Perşembe günü saat 14.00'da Akdeniz Üniversitesi Olbia Sinema Salonu'nda Bologna Sürecini değerlendiren bir panel gerçekleştirdiler. Marmara Üniversitesi İİBF'den Prof. Dr. Fuat Ercan, Boğaziçi Üniversitesi Eğitim Fakültesi'nden Prof. Dr. Fatma Gök ve Çukurova Üniversitesi Eğitim Fakültesinden Prof. Dr. Adnan Gümüş'ün konuşmacı olarak katıldı.
7- Edebiyat ve Sanat Söyleşilerinin ikincisi 21.05.2011 tarihinde sendika toplantı salonunda yapıldı." Hikayemizin Çocuk Yüzü'' konulu söyleşiye  Şair Şehmuz AY, Yazar Neşe KAREL ve Üyemiz Okul Öncesi Öğretmeni Durdu AVCI  konuşmacı olarak katıldı. Söyleşide ,sendikamızın "Okumak Yarınları Aydınlatmaktır" kampanyası çerçevesinde yayınlanan anasınıfı ve ilköğretim öğrencilerine yönelik kitap kataloğuda tanıtıldı.  Hikayenin çocuk gelişimi üzerinde etkileri de tartışıldı. Katılımcıların da söz aldığı söyleşide geleceğin bireylerini yetiştirilmesinde önemli katkıları ve yeri olan öğretmenlerin çocuk hikayeleri konusunda seçici olmaları gerekiği vurgulandı. Konuşmacılar ve katılanlar kendi yaşamlarında okudukları hikayelerin etkilerini ve önemini paylaştılar.
8- Eğitim Sen Antalya Şubesi Tiyatro Topluluğu 28.05.2011 Cumartesi saat 21.00’de KALKAN Anfi Tiyatro’da Adem ATAR’ın 2 Perdelik “Özgürlük Oyunu” adlı eserini sahneledi. Kalkan Belediyesi Başkanı Ömer Saim KARAKURT ve Yeşilköy Kültür Derneği Halk Tiyatrosu’nun da katkıda bulunduğu oyun geniş katılımlı oldu. Kalkan Temsilcimiz Adem İNCE oyunun sahnelenmesinde emeği geçen tüm EĞİTİM SEN’lilere teşekkür etti. Üyelerimiz Serkan Yavuz ve Mustafa Köse’nin büyük emeklerinin katkısıyla oyunun sahnelendiğini söyledi. Oyun aniden bastıran sağnak yağış nedeniyle yarım kalmasına rağmen büyük ilgi gördü.
9- Dünyada ve ülkemizde yaşanan sorunlara karşı gençlerimizi duyarlı hale getirmek düşünmelerini ve sorgulamalarını sağlamak amacıyla Antalya'daki ortaöğretim kurumları öğrencileri arasında geçen yıl “barış” bu yılda  “ Nükleer Enerji ve Yaşam” konulu Kompozisyon yarışması düzenledik. Yarışmaya katılan öğrencilerimize ödülleri 05.06.2011 tarihinde ANSAN'da yapılan törenle verildi.
Müzik dinletisiyle başlayan etkinliğimizin açılış konuşmasını yapan Şube Başkanımız Nurettin SÖNMEZ Geleneksel 2. kompozisyon yarışması olması nedeniyle etkinliğin önemine değinerek öğrencilerimize teşekkür etti. Ayrıca konuşmasında EĞİTİM SEN'in; hakları için sokaklarda gaz bombası yiyen , coplanan ve her türlü baskıya direnen bir örgüt olmasının yanında sosyal etkinlikleriyle ve böylesi kompozisyon yarışmalarıyla da bilinmesinin önemli olduğunu vurguladı.
Öğrenci velilerinin de katıldığı etkinlik öncesi Nazım Hikmet ve Ahmet Arif  Tiyatro Topluluğumuzun hazırladığı şiirsel oyunla anıldı. 74 öğrencinin katıldığı yarışmada, birinciye netbook, ikinciye fotoğraf makinesi, üçüncüye kitap seti hediye edildi.  Erünal Sosyal Bilimler Lisesi'nden Feyza Altınordu , Yeni Başlangıçlar mı Yarım Kalmış Hayatlar mı? adlı eseriyle birinci, Baro Meslek Lisesi'nden H.Hande Şahan   Kalplerimiz Konuşurken Bizler Susmayalım adlı eseriyle ikinci ,Erünal Sosyal Bilimler Lisesi'nden Nurhan Kargı İyi-Kötü adlı eseriyle üçüncü oldu.
Mansiyon alan öğrencilerimiz ;Antalya Lisesi'nden Gülhanım Delikuş,Adem Tolunay And.Lisesi'nden İlayda Altınparmak,Çağlayan Lisesi'nden Burak Bozkurt ve Doğan Alptuğ Sungur, Erünal Sos.Bilimler Lisesi'nden F.Asena Güvenbaş,N.Zehra Çam ,Sıla Kozanlı ve Sinem Demiray,H.M.Bileydi And.Lisesi'nden Cansu Doğuş ve Şeyma Yılmaz,Muratpaşa Lisesi'nden Gözde Yörüyen ,Gözde Bakır ve Özge Altınsu,M.Ayten Aydın Lisesi'nden Canan Altıntaş ve Gülfidan Çelik.
 

Lock full review www.8betting.co.uk 888 Bookmaker