Mücadele Kadınları Birleştirir, Kadınlar Dünyayı Özgürleştirir!”

8 Mart etkinlikleri kapsamında, İhraç kadın üyelerimizle dayanışma amacıyla 2 Mart 2019 Cumartesi günü düzenlediğimiz Dayanışma Kahvaltısında kadın üye ve dostlarımızla bir araya geldik.  Hukuk Sekreterimiz Çiğdem Altıntaş Peker bir konuşma yaptı. Konuşmasında kadınların yükselen mücadelesine değinerek, dayanışma amaçlı gerçekleştirdiğimiz etkinliğin sahiplenilmesinin örgütlü mücadelenin bir parçası olan dayanışma mücadelemizin de ne kadar güçlü olduğunu belirtti. İhraç olan üyemiz Güneş Adsız'da söz alarak duygularını dile getirdi. Onur ve emek mücadelesinin asla bitmeyeceğini biat etmeyeceklerini söyleyerek böyle bir etkinlikten dolayı umudunun daha arttığını söyledi. 

Çiğdem Altıntaş Pekeri'in konuşma metni

Sevgili kadınlar,

Dayanışma duygusuyla, yürütme kurulu adına hepinizi selamlıyorum.

8 Mart Kadınların Uluslararası Birlik, Mücadele ve Dayanışma Günü adına düzenlediğimiz kahvaltıya hepiniz hoş geldiniz. Sesimizi, dayanışmamızı ve örgütlülüğümüzü güçlendirmek için buradayız.

Kanun hükmünde kararname ile görevinden ihraç edilen Rojda arkadaşımız ve trafik kazası sonucu felçli kalan bir başka kadın arkadaşımız Şaziye Keysan’a destek olmak  amacıyla planladığımız bu etkinliği sahiplendiğiniz ve aynı duyguları paylaştığınız için hepinize ayrı ayrı teşekkür ederiz. Tüm ihraç üyelerimizi, tutuklu emekçi kadınları, flormar direnişçilerini ve barış akademisyenlerini onurlu duruşlarından dolayı selamlıyoruz.

Dünyada ve ülkemizde neoliberal politkalar doğrultusunda güvencesiz, esnek, kuralsız çalışma biçimlerinin kadın emeği üzerinden yaygınlaştırıldığı, kadına yönelik her türlü şiddetin, militarist ve gerici politikaların arttığı bir dönemi yaşıyoruz. “Öğretmenlik Meslek Kanunu” adı altında yer alan düzenlemeler sonucu iş güvencemizin kaldırılması ve esnek çalışmanın önünün açılması amaçlanmaktadır. Şüphesiz ki bu ve benzeri adımlar, kadın emekçiler özelinde daha da ağır sonuçlar yaratacaktır.

Çalışma yaşamımızı doğrudan etkileyen ve eğitimin tüm kademelerini etkisi altına alan cinsiyetçi politikalar da tüm açıklığıyla karşımızda durmaktadır.

Bu saldırılara karşın biz 8 Mart 1957 yılında, ABD’nin New York kentinde, eşit işe eşit ücret talep eden, insanca koşullarda yaşamak için mücadele eden , grev örgütleyen, 8 Mart tarihini yazanlarız.

Biz tüm çocuklar için ücretsiz, ulaşılabilir, anadilinde, nitelikli, kamusal eğitim ve kamu kreşleri isteyenleriz.

Biz özgürlüğümüze, haklarımıza, geleceğimize, hayallerimize sahip çıkanlarız. İşyerlerini de sokakları da geceleri de gündüzleri de terk etmeyenleriz. Eşit , özgür, laik , demokratik, barış içinde bir ülke için mücadele edenleriz.

Eşit ve özgür bir yaşamı kuruncaya dek mücadelemizden vazgeçmeyeceğiz.  VARDIK, VARIZ, VAROLACAĞIZ!

Hukuksuz ihraçlara karşı inatla, umutla yaşamı var etmeye, üretmeye, dayanışmaya devam edeceğiz. Rojda’nın size söyleyecekleri var. Buraya davet ediyoruz.

 

 

             Konfederasyonumuz KESK’in “Mücadele kadınları birleştirir, kadınlar dünyayı özgürleştirir!” çağrısıyla gerçelkleştireceğimiz eylem ve  etkinlik takvimimiz:

       4-8 Mart tarihleri arasında, hafta boyunca tüm kurumlarımızda toplumsal cinsiyet eşitliğini yasaklayan karanlığa inat derslikte, tenefüste, amfide laboratuvarda tüm alanlarda “Öğrencilerimizle Toplumsal Cinsiyet Eşitliğini Konuşuyoruz” eylemi gerçekleştireceğiz.

       Öğrencilerimize yönelik “Toplumsal Cinsiyet Eşitliği” panoları hazırlayacağız.

       Kadın emeği sömürüsüne ve kadınları hedef alan söylemlere uygulamalara karşı dikkat çekmek amacıyla iş yerlerimizde çekeceğimiz kısa video, fotoğraf gibi görselleri medyada “vardık, varız, var olacağız” diyerek paylaşacağız.

       5 Mart Salı günü saat 17:00 da Antalya Kadın Platformu ile birlikte ; ''8 Mart Resmi Tatil Olsun'' talebimizi görünür kılmak için Aile, Çalışma Ve Sosyal Hizmetler Bakanlığına fax çekeceğiz. Tutuklu kadınlara kart atacağız.

       6 Mart Çarşamba günü saat 18:00 da Markantalya önünden kapalı yol boyunca KESK kadın meclisi olarak 8 Mart bildirilerimizi dağıtacağız.

       8 Mart Cuma günü 19:00 da Üçkapılardan başlayan Feminist Gece Yürüyüşümüzü gerçekleştireceğiz.

       9 Mart Cuma günü 14:00 da Aydın Kanza parkından başlayıp Cumhuriyet Meydanında son bulan yürüyüş ve ardından mitingimizi gerçekleştireceğiz.

       Yine 9 Mart Cuma akşamı saat 20:00 de Kaleiçi’nde Buda’da KESK’li kadınlar olarak buluşuyoruz.

 

İşyerlerimizde, sokaklarda, meydanlarda her yıl olduğu gibi bu yıl da tüm arkadaşlarımızın düşlerimizin yelkenine rüzgar olma çağrısını örgütleyeceğine inanıyoruz.

 

Lock full review www.8betting.co.uk 888 Bookmaker